Svářecí technika
Nejprodávanější
Svářecí technika Fronius v internetovém obchodě www.safework.cz.
Vážení zákazníci, připravili jsme pro Vás svářecí techniku od společnosti Fronius. Jedná se o svařovací zdroje MIG/MAG, svařovací zdroje WIG, ruční svařovací zdroje, svařovací hořáky MIG/MAG, svařovací hořáky WIG.
V roce 1945 zakládá Günter Fronius v rakouském Pettenbachu malý podnik, jenž je zaměřen na svařovacízdroje a nabíjecí přístroje. Podnik je v rodinných rukou dodnes. Pobočka svařovací techniky je uznávaná jako celosvětová technologická jednička v segmentu obloukové svařovací techniky a rovněž lídr na evropském trhu.
„Náš kurz růstu chceme plynule udržovat. Naším cílem je hrát dominantní roli na celosvětovém trhu svařovací techniky", popisuje Klaus Fronius zaměření do budoucnosti.
Inovace hrály v pobočce svařovací techniky důležitou roli od samého počátku. Již desetiletí má společnost Fronius určující vliv na pokroky v oblasti svařovací techniky. Tento požadavek se od počátků velmi úspěšně promítá do jedné inovace za druhou.
Historie společnosti Fronius
1950 Uvedení prvního svařovacího transformátoru Fronius s magnetickým řízením,které umožňuje plynulé nastavení svařovacího proudu.
1955 První použití polovodičů u svařovacích usměrňovačů Fronius – možnost komfortního svařování stejnosměrnýmproudem.
1981 Celosvětová premiéra prvního primárně taktovaného invertorového zdroje na bázi tranzistoru (TransArc 500). Invertorová technologie přináší nejen mnoho výhod, například nízkou hmotnost a velikost, ale především otevírá netušené možnosti svařovacích technologií.
1990 Uvedení revolučního vysoce výkonného postupu MAG T.I.M.E., který jako první umožnil svařování velmi vysokou rychlostí.
1993 První použití technologie Fuzzy v řízení svařovacího procesu (MagicWave 2000).
1994 Cena za inovaci Horního Rakouska za použití technologie Fuzzy při řízení svařovacího procesu (MagicWave 2000).
1995 Uvedení nejlehčího, přenosného ručního elektrodového svařovacího zařízení o hmotnosti pouze 4,2 kg (TransPocket 1400).
Cena za inovaci Horního Rakouska za design výrobku (MagicWave 2600).
1998 Celosvětová premiéra prvních zcela digitálně řízených svařovacích zdrojů MIG/MAG (TransSynergic 4000 / 5000; TransPuls Synergic 2700 / 4000 / 5000). Kvalitu lze nyní 100 % reprodukovat.
Cena za inovaci Horního Rakouska za „Virtual Welding“.
2001 Celosvětová premiéra prvního svařovacího systému LaserHybrid pro použití v průmyslu s rychlostí svařováníaž 9 m/min.
Cena za inovaci Horního Rakouska za „LaserHybrid“.
Uvedení série ručních elektrodových svařovacích přístrojů (TransPocket 1100 / 1500 / 1500 RC / 1500 TIG) s rezonanční inteligencí, které umožňují téměř perfektní přiblížení k principu ideální charakteristiky.
2002 V klidu je síla. Se svými novými výrobky „MagicWave 1700“, „MagicWave 2200“ a „TransTig 2200“ zajišťuje společnost Fronius vyšší výkonnost, nižší hlučnost, stabilnější oblouk a snadnější ovládání oproti běžným svařovacím zařízením.
Uvedení sérií „VarioSynergic“ a „VarioStar“. Stupňovitě spínané svařovací systémy přesvědčují nízkými provozními náklady, snadným ovládáním, vysokou životností a bezvadnou kvalitou svařování.
2003 Premiéra postupu „TimeTwin Digital“. Digitálně řízené svařovací zdroje se dvěmi navzájem izolovanými drátovými elektrodami v jedné hubici a ve společné tavné lázni. Inovativní systémy dosahují maximální hospodárnosti u automatizovaného svařování nízce a vysoce legovaných ocelí a hliníkových materiálů.
Uvedení zařízení „TransPuls Synergic 7200“ a 9000. Skládají se ze dvou spojených zařízení „TransPuls Synergic 4000“ nebo 5000 a podávají výkon 720, resp. 900 A. Tento postup je navržen pro vysoké výkony u automatizovaného nebo robotizovaného svařování.
Dálkové ovládání „RCU 5000i“ s plnohodnotným displejem. Ovládání se vyznačuje logickým vedením uživatele a snadným ovládáním. Ukládání, výměna a dokumentace údajů o svařování je standardizována použitím karty Smart-Media. Další novinka: rozhraní USB kompatibilní se systémem Windows pro pohodlný přenos dat.
2004 Rozšíření digitální série WIG o zařízení MagicWave 4000/5000 a TransTig 4000/5000: robustní a výkonné svařovací systémy jsou k dispozici v provedení Standard a Job. Technologie Active Wave zajišťuje tichý a přesto maximálně stabilní oblouk.
Se zařízením TIME 5000 Digital jsou digitalizované veškeré vysoce výkonné svařovací systémy Fronius. Díky delšímu Stick-Outu lze zvýšit rychlost drátu nebo výkon odtavení o 30 %.
2005 Uvedení postupu CMT (Cold Metal Transfer). Nový svařovací proces MIG/MAG umožňuje termické spojování oceli s hliníkem a přesvědčuje bezrozstřikovým pájením potažených plechů, i u tenkostěnných spojů.
Pokračování zcela digitálně řízené série svařovacích zařízení s rezonanční inteligencí TransPocket 2500/3500 – maximálně robustní, malé, lehké a přesto výkonné.
2006 Uvedení prvního centrálního střídače s koncepcí MIX Fronius IG 500 v Evropě a Koreji. Větší počet menších výkonových dílů u této koncepce podstatně zvyšuje účinnost při částečném zatížení.
2006 Společnost Fronius uvádí na trh první plazmové řezací zařízení. U zařízení TransCut 300 slouží jako řezné médium kapalina. Mobilní řezací systém kromě toho definuje nová měřítka „zeleného řezání“. Uvedení zařízení DeltaSpot. Celosvětovou novinku u odporového bodového svařování představuje obíhající procesní pás, který chrání elektrodu a materiál a dramaticky zlepšuje kvalitu svarů.
Technologie
Společnost Fronius dnes vyvíjí technologie, které budou zítra určovat dění na trhu. Informujte se o nadčasových technologiích, které jsou pevnou součástí svařovacích systémů Fronius.
Active Wave
Společnost Fronius analyzuje každý úkon do detailu. Princip je vždy stejný – rozpoznat, které požadavky přitom vznikají, a vypracovat jejich řešení.
Před časem společnost Fronius například zjistila, že čím dál větší pozornost si získává hlučnost. Proto se společnost Fronius rozhodla ztišit své výrobky.
V klidu je síla
Digitální systémy WIG společnosti Fronius pracují s digitálním signálním procesorem a nabízí veškeré výhody jiných, již známých svařovacích systémů: reprodukovatelnost, preciznost a rychlost. S naprostou digitalizací došloale ještě ke zcela zvláštní změně - rozhostil se klid. Právě svařování střídavým proudem WIG se dříve vyznačovalo vysokou hlučností – z důvodu neustálé změny svařovacího proudu z pozitivního na negativní. Nyní panuje klid.
Společnost Fronius pojmenovala princip, který se za tímto klidem skrývá, jako Active Wave. Integrovaný digitální signální procesor vypočítává v pravém čase vždy tu proudovou křivku, která umožňuje nejvyšší možnou stabilitu oblouku při nejnižší možné hlučnosti. Dokonce i vysokofrekvenční interference jsou u střídavého proudu minulostí.
Kromě toho, i veškeré systémy WIG jsou samozřejmě zcela digitalizované, tedy všechny součásti, které patří k perfektnímu svařovacímu procesu.
Active Wave je tedy skutečně dokonalá „vlna“.
Digitální revoluce
Chceme-li vidět výhody digitální revoluce svařovací techniky Fronius, musíme nejprve myslet na sluch, na hudbu. Proč? Je to jednoduché. Není tomu tak dávno, co byla stará dobrá vinylová deska tím nejdůležitějším nosičem. Ale narážela na své kvalitativní hranice. Čím častěji se přehrávala, tím horší byl její zvuk.
Po příchodu digitální techniky se z hudby zase stala hudba v pravém slova smyslu. Bez ohledu na to, jak často byla která skladba přehrávána. Kvalita zůstala vždy stejná. To samé platí pro digitální svařovací technologie Fronius – 100 % reprodukovatelné výsledky svařování. Pořád dokola. Jak často chcete. Základ tvoří maximální možná preciznost svařovacího procesu. A ten je řízen zcela digitálně.
Rezonanční inteligence
Elektrodové invertory Fronius patří do rodiny digitálních svařovacích systémů. Disponují však přidanou inteligencí. Přesněji řečeno „rezonanční inteligencí“. Co to znamená? S pomocí rezonanční inteligence je výkon ovlivněn přímo obloukem.
Výhoda: okamžitá reakce na každou změnu stavu oblouku. Důsledek: neustále perfektní a stabilní oblouk s těmi nejlepšími svařovacími vlastnostmi. K tomu se přidává dostatečná rezerva výkonu a ideální charakteristika.
S pomocí rezonanční inteligence byl vyřešen i další problém jednofázových zařízení: svařování s dlouhými síťovými přívody. Díky dostatečným rezervám výkonu lze bez problémů svařovat s kabely o délce až např. 100 m. Příklad: lze svařovat s celulózovými elektrodami o průměru 4 mm, které byly u jednofázových zařízení považovány za nepoužitelné. Naprosto bez problému, a to i v rizikových situacích.
Stručně řečeno rezonanční inteligence Fronius funguje vždy. S těmi nejlepšími výsledky.
Kvalita má vždy dobré jméno
Společnost Fronius nabízí řešení, která jsou vytvářena společně se zákazníky. Vyvíjí tedy individuální řešení pro speciální požadavky. Proto je také seznam zákazníků seřazen stylem Kdo je kdo. Uvidíte sami.
Automobilový a dodavatelský průmysl
Audi, BMW, DaimlerChrysler, GM, KTM, Mercedes, Opel, PSA, Renault, Saab, Scott, Seat, Škoda, Toyota, Volvo, VW, Yamaha, Alcoa, Benteler, Bosal, Brose, Dana, Dura, Faurecia, Hydro Automotive, ISF, Krupp, Kyoei, Magna, Metalsa, Sachs
Stavební stroje
Caterpillar, Deer Hitachi, Hydromec, Hyundai, JCB, Komatsu, Liebherr, O & K, Samsung, Volvo
Kovozpracující dílny
Fill, Metallbau Tiefenböck, Pagitz, Rudolf Metallbau, Valenta
Užitková vozidla a zemědělské stroje
Claas, Feldbinder, Freightliner, Goldhofer, Ikarus, John Deere, Kaessbohrer, Kenworth, Kögel, MAN, Mercedes, New Holland, Palfinger, Pöttinger, Putzmeister, Schwarzmüller, Schwing, Volvo
Výrobci potrubních vedení
All Seas, CRC Evans, Heerema, McDermott, RMS, Luisburg Pipeline
Výrobci robotů a systémoví integrátoři
ABB, Comau, Fanuc, Hyundai Robots, IGM, Kawasaki, Kuka, Motomann, Nachi, Reis, SEF, Stauebli, AWL, Bisiach & Carru, Boki, Comau Pico, Coretec, FFT, Genesis, Güdel, Krupp-Drautz, Kuka Schweissanlagen, Lewa, Nothelfer, Robolution, Serra, Sp Tech, Thiesse, Thyssen Krupp, TMS
Výroba kolejových vozidel
Alsthom, Bombardier, Fiat, Hitachi, Indian Railway, Kawasaki Heavy Industry, Nihon Sharyo, SGP, Siemens, Tokyo Car Company
Lodní a offshore průmysl
Aker Kvaerner, Chantier d'Atlantique, Danziger Werft, Dianca, Fincantieri, HDW, Hellenic Shipyard, Hyundai Heavy Shipyards, Jiangsha Shipyards, Lürssen Werft, Maersk, McDermott, Meyr Werft, Odense, Olenik
Ocelářský průmysl, výroba zařízení a strojů
ABB, Babcock Bosing, Gloria, Harbin Boiler, Hyundai Heavy Industries, Kvaerner, L & T, MCE, Shanghai Boiler, Siemens Kraftanlagen, Steinmüller, Steinserv, VAI